AHOVÁ GONDOLAT MEGY, ODA ENERGIA MEGY!

Gondolatainknak teremtő erejük van!

A gyógynövények alkalmazásai
 

 

Belső felhasználás

 

Tea: elkészítéséhez leveleket, virágokat, szárakat használhatunk. 25g friss vagy 50g szárított gyógynövényt vegyünk fél liter vízhez. A gyógynövényt tegyük egy edénybe, öntsünk rá forrásban lévő vizet, 15-20 percig hagyjuk állni, majd szűrjük le. Azokból a növényekből, melyek hő hatására elbomló anyagokat (pl. vitaminok) tartalmaznak, pár órás langyos-vizes áztatással készítünk teát, majd fogyasztás előtt egy picit felmelegítjük.
A gyógyteák némelyike mindennapi reggeli italnak vagy üdítőnek is alkalmazható. Fontos, hogy teakészítéskor ne használjunk cukrot édesítőszernek. Használjunk helyette mézet, vagy keverjük őket gyümölcsteával! (Gyümölcs tea alatt itt a fekete tealeveleket nem tartalmazó teákat értem.)
A köhögéscsillapítók hatása mézzel vagy gyümölcsszörppel ízesítve fokozható. Az étvágyjavító teákat étkezés előtt 15-20 perccel, az izzasztókat ágyban, betakarózva, a köhögés-csillapítókat napközben többször is fogyaszthatjuk. Köptető, nyákoldó, vizelethajtó és frissítő teákat este már ne igyunk.
Teakészítésre mindig kifogástalanul tiszta, szagmentes és zárható (üveg vagy zománcozott) edényt használjunk.

 

Főzet: a zubogó vízbe belehelyezzük az előírt mennyiségű gyógynövényt, majd lefedve még 3-5 percig forraljuk. Ezután levesszük a tűzről, és fedő alatt 15-30 percig állni hagyjuk. Leszűrés után, cukor nélkül fogyasztható.

 

Kivonat: készítéséhez héjakra, magokra, gyökerekre, csonthéjas termésekre lesz szükségünk. 25 g gyógynövényhez valamivel több, mint fél liter vizet kell felhasználni. A növényi részeket törjük össze, nyomjuk szét vagy vágjuk apróra, a vízzel forraljuk fel, 10 percig hagyjuk forrni, majd a folyadékot szűrjük le.

 

Szirup: főzetből vagy kivonatból készül.
Cukorral: 325g cukrot és 600 ml főzetet, illetve kivonatot melegítsünk fel, amíg a cukor elolvad.
Mézzel: mérjük meg a főzet, illetve kivonat súlyát, adjunk hozzá a negyedrészének megfelelő súlyú mézet, lassú keverés mellett melegítsük addig, amíg be nem sűrűsödik. A habot szedjük le.
Adagolás: krónikus bántalom esetén naponta négyszer négy (gyermekeknél két) evőkanállal, akut bántalomnál kétszeres mennyiség szükséges.

 

Alkoholos kivonat: (tinktúra) Öntsünk egy rész száraz gyógynövényre öt rész szenet tartalmazó oldószert, illetve egy rész friss növényre kétrésznyi oldószert, például borpárlatot, gint vagy vodkát vízzel keverve. Két hétig hagyjuk állni, közben naponta rázzuk fel. Két hét után szűrjük le, és a gyógynövényt nyomjuk ki, majd a szűrletet öntsük egy sötét, jól zárható üvegbe. Hűvös, sötét helyen tároljuk.
Adagolás: krónikus bántalomnál naponta háromszor, akut bántalom esetén kétóránként egy-egy kávéskanálnyit vegyünk be kevés vízzel, étkezés után.

 

Kúp: a porrá tört szárított gyógynövényt keverjük ki olvasztott kakaóvajjal mint alappal, öntsük alumíniumfóliából kialakított formába, hagyjuk kihűlni és tároljuk hidegen.

 

 

Külső felhasználás

 

Kenőcsök (krémek): öntsünk 450 ml olívaolajat és 50 g méhviaszt egy tűzálló formába, adjunk hozzá annyi gyógynövényt, amennyit az oldószer elfed. Vízfürdőben melegítsük fel több órán keresztül, majd egy szűrőkendőn keresztül szűrjük le. A meleg olajat öntsük üvegekbe.
Krémekhez keverjünk bele pár csepp illóolajat vagy tinktúrát, főzetet vagy kivonatot.

 

Dunsztkötés (párakötés): a friss gyógynövényt (levelet, szárat, gyökeret) szétnyomkodva, a szárítottat porrá törve, forró vízzel keverjük ki pasztának. Ezután helyezzük a gyógynövényt két réteg géz közé, tegyük egy könnyű pamutkötéssel az érintett felületre, és tartsuk melegen.

 

Borogatás: egy tiszta ruhát mártsunk forró vagy hideg főzetbe, vagy csavarjuk ki és tegyük az érintett felületre. Hatékony menstruációs, derék- és ízületi fájdalmak esetén.

 

Gyógynövényolaj: (nem az illóolaj!) az apróra vágott gyógynövényt tegyük egy jól zárható kis üvegbe, öntsünk rá annyi mandula-, napraforgó- vagy olívaolajat, amennyi elfedi, két hétig hagyjuk napos helyen állni, de naponta rázzuk fel. Végül öntsük le az olajat, a maradékot finom kendőn keresztül nyomjuk ki és az olajat töltsük légmentesen záródó, sötét üvegbe.

 

Gyógynövényfürdő: használhatunk friss vagy szárított gyógynövénnyel telt vászonzacskót, tömény főzetet, illetve illóolajat. A vászonzacskót lógassuk a vízbe, míg a főzetet és illóolajokat öntsük a vízhez. A hatóanyagok a légutakon és a bőr kitágult pórusain át szívódnak fel.
Gondoljunk bele, milyen kellemesen ellazít, altat egy melegvizes fürdő, s ha még teszünk bele idegerősítő, nyugtató, antidepresszáns, feszültségoldó gyógynövényeket, illóolajokat, megsokszorozhatjuk ezt a hatást!







Weblap látogatottság számláló:

Mai: 1
Tegnapi: 21
Heti: 51
Havi: 258
Össz.: 111 262

Látogatottság növelés
Oldal: A GYÓGYNÖVÉNYEK ALKALMAZÁSAI
AHOVÁ GONDOLAT MEGY, ODA ENERGIA MEGY! - © 2008 - 2024 - gondolatenergia.hupont.hu

A HuPont.hu ingyen adja a tárhelyet, és minden szolgáltatása a jövőben is ingyen ...

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »